Бившият капитан на ЦСКА Борис Галчев изигра много силен мач за Септември (София). Халфът бе в основната за успеха с 4:0 над Несебър в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Полузащитникът реализира първите две попадения, а след това асистира за третия гол на Даниел Пехливанов в 27-ата минута. Техничарят бе точен в 5-ата и 21-ата минута, като вече има три гола за тима на Христо Арангелов.

Резервата Янко Ангелов отбеляза гол с глава в 83-ата минута.

Домакините започнаха ударно, като в средата на първата част водеха с 3:0. Първо Галчев се разписа от границата на наказателното поле, след като се възползва от подаване на Пехливанов. В 21-ата минута Ишмаел Байду изведе Галчев сам срещу вратаря Стамен Бояджиев, а опитният играч удвои. Няколко минути по-късно Галчев върна жеста на Пехливанов, като му подаде, а нападателят вкара трети гол в мрежата на гостите.

Костадин Аджов стреля три пъти, като можеше разликата да стане още по-голяма за Септември.

В последните минути на първата част гостите се събудиха, но Ерай Карадайъ и Иван Цачев пропуснаха да намалят.

През втората част домакините бяха още по-активни, но нямаха шанс да вкарат нови голове. Иво Иванов удари горната греда в 60-ата минута, а Бояджиев спаси няколко положения, като спаси съотборниците си от тотален разгром. Галчев напусна в 80-ата минута, а три по-късно Янко Ангелов с глава вкара за 4:0.

Така Септември се доближи на две точки от първото място, като си гарантира място за баражите. Столичани имат 53 точки, докато Етър води с актив от 55 точки. Несебър остана на осмо място с 39 точки.