Спортист (Своге) разби с 5:1 Миньор (Перник) в мач от 19-ия кръг на Втора лига.

Победата бе специален поздрав за капитана на "шоколадите" Борислав Стойчев, който в нощта преди двубоя стана баща на прекрасната Дария.

Два гола за победата отбеляза Кирил Янакиев, а по един добавиха Томи Костадинов, Айкут Рамадан и Валентин Йосков. За гостите от Перник се разписа Павлин Чиликов.

През първото полувреме Спортист вкара три гола на "чуковете". В 22-ата минута Янакиев откри резултата, а в 31-ата Павлин Чиликов изравни. Пет минути по-късно "шоколадите" отново поведоха с гол на Костадинов. Малко преди края на първата част Янакиев направи 3:1.

През втората част домакините вкараха още два гола. В 70-ата минута точен бе Рамадан, а крайният резултат оформи Йосков.

С успеха тимът от Своге събра 29 точки и заемат 4-о място във временното класиране. Миньор е 12-и с 15 точки.

Треньорът на Спортист (Своге): Разочарован съм!

"Теренът беше лош, но противникът влезе по-подготвен"