Спортист (Своге) постигна поредна победа в първенството на Втора лига, побеждавайки дублиращия тим на Лудогорец с 3:0.

Така отборът вече е в топ 3 на класирането. Головете за "шоколадите" бяха дело на Янакиев и Диков, който се разписа два пъти след почивката.

Първата възможност в мача бе за гостите от Разград. Петров проби по дясното крило и подаде топка в наказателното поле. Стойчев я изби, а тя кацна върху гредата на вратата на Спортист.

В 6-та минута "шоколадите" отвърнаха с шут от дистанция дело на Диков, който излезе в аут.

Малко по-късно Семерджиев нанесе първия точен шут, но вратарят на Лудогорец Дамян Христов спаси.

В 13-та Диков отново създаде напрежение за гостите, но техничният му удар излезе в аут.

Хюсеин Кельовлуев от гостите бързо отвърна с мощен шут, който също бе извън целта.

В 16-та минута Спортист направи красива атака. На нейния финал Янакиев стреля с левия крак, но в страни от вратата.

Десет минути преди края на първата част Василев спаси слаб изстрел на Цветослав Петров от Лудогорец.

В 42-та минута Спортист пропусна да поведе. Диков стреля от близо, но топката рикошира и излезе в корнер.

"Шоколадите" излязоха напред в резултата след чудесна атака. Диков пусна към Янакиев, който не сбърка и вкара за 1:0.

Второто полувреме започна с шанс за "зелените". Хюсеин Кельовлуев проби през центъра и стреля, но топката мина в ляво от вратата на Спортист Своге.

В 52-та минута капитанът на Лудогорец Петров стреля в ръцете на Ивайло Василев.

Две минути след това гостите направиха силна контра, но Петров отново пропусна сам срещу вратаря на Спортист.

Секунди след това "шоколадите" изтърваха да вкарат втори гол. Илия Русинов стреля от въздуха, но в аут.

В 58-та минута Владимир Сиромахов стреля от фаул, който бе спасен от Дамян Христов.

В 67-та минута Василев спаси точен удар на Бранко Костадинов от Лудогорец.

В 78-та минута Спортист Своге матира гостите. Сиромахов центрира перфектна топка, а Диков вкара на празна врата.

Стрелецът повтори упражнението две минути по-късно след отлична асистенция на Русинов.

Гостите опитаха да се върнат в мача, но Ивайло Василев изби силен удар на Владислав Найденов.

Резервата на Лудогорец II Йоан Йорданов изпусна да вкара малко преди края на мача.

Последният шанс се откри пред Бастунов от Спортист, но стреля в аут. Така домакините спечелиха заслужено двубоя в Своге.

Спартак (Плевен) победи Литекс с 1:0