Спортист (Своге) победи Литекс с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира капитанът Борислав Стойчев в 83-ата минута. Той засече топката с глава след центриране от ъглов удар.

Така Спортист събра 35 точки в класирането и дели 3-4 място с Лудогорец II.

Първият жълт картон в срещата съдията показа в 50-ата минута, когато официално бе предупреден треньора на гостите Стоян Ставрев.

В 51-ата минута Литекс създаде най-чистото голово положение. Радослав Живков се озова сам срещу вратаря Стефано Кунчев, стреля, но стражът на "шоколадите" успя да предотврати сигурно попадение.

В 70-ата минута гредата бе верен помощник на стража на гостите. След центриране от ъглов удар топката стигна до Томи Костадинов, който отигра с глава, но я изпрати в десния стълб на вратата на ловчанлии.

В 83-ата минута Спортист все пак поведе. След центриране от ъглов удар капитанът Борислав Стойчев засече топката с глава и реализира.

В последната минута на двубоя Кунчев направи чудесно спасяване след центриране в наказателното поле и така резултатът се запази.