Спортист (Своге) и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в приятелски мач, който бе част от зимната подготовка на двата отбора. Двубоят бе сравнително равностоен, като и двата тима си размениха силни моменти.

В 8-ата минута Спортист направи добра атака, която завърши с центриране в наказателното поле, но Георги Николов не успя да достигне до топката.

Футболистите на Миньор вкараха първи гол в 31-ата минута. Те се възползваха от грешка, при която стражът Мартин Величков опита пас към Петър Вуцов, топката бе пресечена и Григор Долапчиев, който вкара за Миньор. Малко преди почивката резултатът можеше да бъде изравнен. Семерджиев стреля, стражът на Миньор първоначално изби, Лукас Мартинс се докопа до топката и стреля с глава, но вратарят на перничани отново я изби над гредата.

Изравнителното попадение падна в 77-ата минута. Тогава Илия Русинов стреля директно от пряк свободен удар и изненада "жълто-черните". Лукас Мартинс също имаше възможност да вкара гол, след като при едно от положенията финтира вратаря, но би над гредата.