Арда стигна до втора победа за сезона, след като се наложи с 2:0 над гостуващия Пирин Благоевград. Двата тима не стигнаха до попадение през първото полувреме, но след почивката домакините бързо вкараха два, с което си гарантираха и трите точки. Сандев бе точен в 52-ата минута, а 13 по-късно Лозев удвои и фиксира крайното 2:0. Успехът изпрати Арда на шестото място в класирането, докато Пирин е на 11-а позиция.

В другият мач, който се игра по същото време, Добруджа и Локомотив София не успяха да се победят. Домакините от Добрич излязоха напред в резултата още в 4-ата минута, когато Джамов показа точен мерник, Хазуров обаче върна "железничарите" в мача в 32-ата с попадение от дузпа.

До повече попадения не се стигна и двата тима поделиха точките. Добруджа е 8-и, а Локомотив София е позиция надолу със същия точков актив.