Спартак (Варна) разгроми Марица (Пд) с 3:0 в мач от 25-ия кръг на Втора лига. По този начин "соколите" запазват лидерската си позиция във втория ешалон. Първият гол дойде през първото полувреме чрез Мехмед Сабри. Останалите попадения паднаха през втората част, дело на капитана на варненци Янчо Андреев и Георги Чукалов.

"Соколите" бяха по-активни в първите 45 минути на срещата. Още в 6-ата минута имаха възможност да открият резултата чрез Иван Колев, който получи пас в дълбочина от Даниел Начев, стреля, но Илия Николов изби. Секунди по-късно "соколите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Зад топката застана Янчо Андреев, но ударът му се оказа недостатъчно силен и не затрудни стража на Марица.

В 14-ата минута Валери Домовчийски стреля точно с глава, но безпроблемно Нисторов улови. В 22-ата минута дълго подаване на Даиел Начев намери Мехмед Сабри, който успя да овладее топката, но стражът на Марица го парира и улови топката.

Гол в последната минута върна Спартак (Варна) на върха

"Соколите" с драматичен успех над дубъла на ФК ЦСКА 1948

В 39-та минута Янчо Андреев изведе красив пас към Иван Колев, който шутира над вратата на гостите, но ударът му мина над вратата на Илия Николов.

Минути преди края на първото полувреме Цветан Илиев подаде пас, насочен към Янчо Андреев. Мехмед Сабри пресече пътя на топката и я овладя, с красив финт излъга защитата на Марица и с диагонален шут вкара в далечния ъгъл на вратата на Марица за 1:0.

Пловдивчани започнаха по-добре второто полувреме, докато "соколите" успяха да организират две опасни контраатаки, но до положение така и не се стигна.

В 63-та минута бе показан първият червен картон. Главният съдия на мача Благой Манов наказа Йордан Пейчинов от Марица заради грубо влизане в краката на Даниел Начев пред наказателното поле. Последва пряк свободен удар, но Начев бе неточен.

"Соколите" удвоиха предимството си в резултата в 72-та минута чрез капитана Янчо Андреев. Минути по-късно, в 75-та, резултатът стана класически благодарение на Георги Чукалов, чийто красив шут към вратата на Николов беше неспасяем.

В последните минути на срещата отново имаше възможност за промяна на резултата. Късметът спаси пловдивчани от автогол в 89-а минута.