Спартак (Варна) победи Миньор (Перник) у дома с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Втора лига.

Георги Чукалов откри в 19-ата, а Иван Колев удвои в 76-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат.

Гостите завършиха срещата и в намален състав, след като Божидар Васев получи втори жълт и съответно червен картон в 72-ата минута.

Спартак (Варна) се пребори за точката в Габрово и оглави Втора лига

Срещата беше на средно ниво, като особено в последните 20 минути и двата отбора рязко свалиха темпото

По този начин Спартак вече има 62 точки и по този начин се изравни по този показател с лидера в първенството Септември (София) и е все по-близо до завръщане в родния елит, като е и с мач по-малко от столичани.

Миньор е на седмото място с 51 точки. В следващия кръг варненци гостуват на третия във временното класиране Етър, докато "чуковете", които записаха четвърта поредна загуба, приемат дубъла на ФК ЦСКА 1948.