Спартак (Плевен) срази с 3:0 Спортист (Своге) в среща от 27-ия кръг на Втора лига и постигна първа победа от 10 мача насам. Успехът е първи и за новия треньор на плевенчани Цветомир Младенов, който смени преди два месеца Красимир Бислимов.

Преди почивката двата отбора създадоха положения за гол, но нито един от тях не взе надмощие. Домакините от Плевен нанесоха своя удар в рамките на две минути през второто полувреме, като най-напред Руси Чернаков се разписа, а след това и Боримир Карамфилов прониза вратаря на гостите. При първия гол гостите сбъркаха при изнасянето на топката, Клаубер Сантана отне и подаде на Руси Чернаков, който направи две крачки и с мощен удар по земята наказа вратаря Ивайло Василев. Само след нови две минути пресата на плевенчани даде ефект отново, Васил Шопов тръгна с топката, първият му пас не мина. При повторния опит обаче топката стигна до Боримир Карамфилов, който технично по диагонала изпрати кълбото в мрежата.

Гостите от Своге можеха да се върнат в мача почти веднага, след като съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Нарушението беше на границата на наказателното поле и опитният рефер се нуждаеше от помощта на страничния съдия, за да потвърди нарушението. Вратарят Богомил Цинцарски обаче спаси изстрела на голмайстора на Спортист (Своге) Богомил Цинцарски.

Крайното 3:0 оформи Клаубер Сантана, който вкара добавка. Бразилецът обаче сам си изработи гола, след като отне топката и подаде на Франк Есуме. Вратарят Василев спаси първия удар, но при добавката Сантана нямаше как да сбърка на празна врата.

Созопол - Крумовград 1:1 в мач от Втора лига