В среща в първенството на западната "Б" ФГ Спартак (Плевен) победи с 3:0 Велбъжд, с което осигури оставането в "Б" професионална футболна група.

Резултатът откри Преслав Йорданов в 17-ата минута с глава, след като получи топка от ъглов удар пред вратата на гостите. В 76-ата минута Любомир Иванов удвои резултата в полза на домакините след хубав пас на Цветанов.

Байрактаров затвърди крайното 3:0 в 89-ата минута на мача като използва колективна грешка в защитата на кюстендилци.

И на двата отбора им трябваха по точки в този мач, за да са сигурни в оставането си в групата, затова феновете на футбола в Плевен бяха особено доволни от крайния резултат. Сега те са сигурни, че догодина техните любимци ще продължат в групата.

С оглед на ситуацията мачът срещу Велбъжд за нас бе най-важният за момента, затова трябваше да го спечелим, за да сме спокойни до края, именно това бе нашата цел", каза старши треньорът на спартаковци Вачко Маринов.