Спартак (Плевен) загуби с 1:2 от Етър (Велико Търново) в среща от 19-ия кръг на Втора професионална футболна лига.

Веднага след края на двубоя ръководството на плевенчани подаде жалба срещу съдийството, определяйки решенията на главния арбитър Ивелин Занев за неадекватни. От Спартак се позовават на видеозаписа от въпросния мач. След прегледа на видеоматериала ясно се вижда, че Етър не е вкарал редовен гол, а на домакините е отменен точно такъв.

Етър превзе върха във Втора лига

"Виолетовите" се наложиха с 2:1 над Спартак (Плевен)

Първи гол няма, тъй като футболиста на гостите насочва с ръка топката към вратата на плевенския тим, но тя не преминава голлинията. Доказателство за това е, че страничния съдия не отсъжда гол, а Ивелин Занев, който няма необходимата видимост посочва попадение за Етър. Другата претенция за ощетяване е в 17-ата минута, когато е отменен редовен гол на защитника на Спартак - Цветелин Радев.

Третото грубо ощетяване е в 52-ата минута, когато главния съдия свири несъществуваща дузпа за Етър, а Орлинов въобще няма съприкосновение с футболиста на съперника. Още в зародиша на тази атака обаче Занев остава безмълвен при нарушение срещу футболист на плевенчани. Спартаковци се жалват още, че всяко тяхно нарушение е декорирано с жълт картон, докато непозволените действия на съперника са останали несанкционирани.