Пловдивският Спартак спечели трудни три точки в битката за лидерската позиция в Източна "Б" група. "Гладиаторите" се наложиха у дома с 1:0 над Любимец в двубой, който опълченски се отбраняваха.

В 17-ата минута домакините организираха скоростна атака след единоборство в централния кръг. Мекико с пета изведе Георги
Стоянов на една линия с отбраната. Нападателят надбяга пазача си и с шут от дъгата опъна мрежата зад Ковачев за 1:0.

След попадението гостите натиснаха съперника, но многото комбинации не водеха до нищо опасно за вратата на Спартак. Бившият играч на Ботев (Пд) Илиян Йорданов се опита да спечели дузпа в 34-ата. Реферът Ахмед не отсъди такава, но за плонжа в
пеналта показа жълт картон на халфа.

През втората част Любимец се активизира още повече. В 62-ата Цецо Матев нацели десния дирек с диагонален изстрел. До края на полувремето гостите тотално диктуваха събитията на терена, но гол във вратата на Спартак не падна.

Второ поредно домакинство на Спартак изгледаха скаутите на Миньор (Перник) Славчо Павлов и ген. Йордан Димитров. Свидетел на гладиаторското опълчение в последните минути от мача на ст. "Тодор Диев" стана и старши треньорът на Ботев Марин Бакалов.

Спартак (Пд): Стойчев, Т. Банев, Апостолов, Ив. Димов, Вълчев, Стаев, Мекиков (33 - Коларов), Й. Христов, Чипчев (65 - В.Стефанов), М. Стефанов (90-Ангелов),Г. Стоянов.

Любимец: Ковачев, Ничев, Стойчев, Везанов, Мехмед (55- Табаков), В. Йорданов, Ил. Йорданов, Минчев (66 - Б. Караматев), Крумов