След принудителна пауза в първите два кръга, Спартак (Пд) започна ударно старта си в пролетния дял от шампионата на Източна "Б" група. "Гладиаторите" на треньора Николай Киров се наложиха с 1:0 като гости над Добруджа. Опитният Андрей Анедреев отбеляза единственото попадение в 36-ата минута.

"Комбайнерите" пък завършиха мача с 9 футболисти. Тодор Данков получи директен червен картон в 60-ата минута, а за втори жълт картон към съблекалните в 80-ата пое и съотборникът му Здравко Петров. Със спечелените три точки Спартак (Пд) оглави временното класиране.

В другия мач от кръга в Източна "Б" група Светкавица и Любимец завършиха 2:2 в Търговище. Гостите откриха в 20-ата минута чрез шампиона с Локо (Пд) Недялко Хубенов. Веднага след почивката Светкавица изравни с плътен удар по земя на Николай Вълев. Нападателят посвети попадението на първородната си дъщеря, която се появи на бял свят през седмицата.

Търговищкият тим стигна до обрат с точен изстрел от пряк свободен удар на Даниел Генов. Малко след това Христо Петев бе изгонен от игра за втори жълт картон, което позволи натиск на Любимец и изравняване. В 69-ата Минчев с глава прати топката в мрежата на домакините и подели точките в мача.

Утре от 15 часа е последният трети мач в групата. На стадион "Беркут" Брестник приема Черноморец (Поморие).