Пирин (Благоевград) прекъсна серията си от шест поредни победи във Втора лига. "Орлетата" врътнаха 0:0 при гостуването си на Созопол в среща от 21-ия кръг.

Домакините можеше да поведат още в 8-ата минута, но в последния момент топката бе избита пред Димитър Жеков. В 23-ата минута Красимир Станоев центрира в наказателното поле за Спас Георгиев. Топката тупна точно пред крилото и той не успя да я засече на 1-2 метра от голлинията.

В 28-ата минута при приземяването в опита си да отиграе една висока топка голмайсторът на Пирин Преслав Йорданов стъпи лошо и получи болки в областта на глезена. Нападателят бе заменен от Андон Гущеров.

В 54-ата минута дойде и най-опасната възможност в мача. Тя бе на сметката на Созопол, когато след остро центриране от пряк свободен удар топката не бе добре изчистена от футболист на "орлетата" и тя попадна в краката на Борис Тютюков. Нападателят стреля от около 10 метра, но Петър Петров успя да избие. Малко след това вратарят на домакините Росен Андонов се справи с удар на Спас Георгиев.

В продължението на мача Георгиев центрира в наказателното поле на Созопол, Александър Дюлгеров надскочи всички, но се размина на сантиметри с топката.

Пирин увеличи преднината си на върха пред Локомотив (София) на три точки. "Железничарите" може да се изравнят с "орлетата", ако утре победят Септември (София).