Созопол завърши годината с успех като гост на Миньор (Перник). На "Стадион на мира", "небесносините" се наложиха с 2:0. Гостите бяха без треньора Маргарит Димов, който е с коронавирус. Миньор пък без общо 7 футболисти -двама наказани и петима трайно контузени.

Домакините пропуснаха златен шанс да поведат в 22-тата минута. Кристиян Слишков остана сам срещу Росен Андонов, който с невероятен рефлекс парира ударът му.Созопол поведе в 24-ата минута с точен удар на Иван Колев. Той вкара останал сам срещу Луонтиев.Реджеп Халил пропусна още едно положение за чуковете преди почивката.

През втората част домакините натиснаха, но след час игра пък Сава Савов подпечата успеха на морския тим. Той вкара със страхотен удар с левачката от 18 метра. До края на мача Росен Андонов с блестящи изяви окончателно отказа чуковете.

Септември (Симитли) удари Добруджа

Наположиха се с 2:0

Така Созопол се изкачи на 9-о място, с актив от 20 точки. Миньор пък е 13-и с 14 пункта.