Шумен победи с 2:1 Калиакра и оглави временното класиране в група "А" на международния турнир "Каварна Албена Къп", чийто медиен партньор са сайтът Топспорт.бг и вестник "Топспорт". През първите 45 минути играта бе равностойна. Павлин Тодоров и Антонио Павлов опитаха да вкарат за каварненци, но не успяха.

В 31-ата минута Фахрединов от десетина метра с глава нацели дясната греда на вратата на Калиакра. Полувремето вървеше към реми, когато бърза контраатака на Шумен завърши с гол на Фахрединов от близо. След почивката треньорът на каварненци Вили Вуцов извърши няколко смени.

Той пусна в игра голмайстора Георги Георгиев, който още в 48-ата минута можеше да изравни, но би извън целта. Футболистите на Калиакра тотално надиграха шуменци след почивката. В 58-ата минута Георгиев отбеляза третия си гол в турнира за 1:1.

Извън всякаква логика в 78-ата минута при единствената по-сериозна голова ситуация опитният Ники Филипов остана сам срещу Димитров, който го повали и от последвалата дузпа капитанът Кръстев донесе победата на Шумен.

КАЛИАКРА - ШУМЕН 1:2
0:1 Фахрединов (43), 1:1 Г. Георгиев (58), 1:2 Кръстев (78-д)

КАЛИАКРА: Д. Димитров, Венков (46-Бояджиев), Ст. Славов, Ант. Димитров, Станков, М. Христов (46-Пенев), Ант. Павлов (46-Д. Димитров), Кискинов, Божилов, П. Тодоров (46-Г. Георгиев), Станчев (87-Марев)

ШУМЕН: Артакиев (46-Мустафа), Жечев, Малинов, Ирфан (77-Ваклински), Филипов, Антонов (85-Тих. Димитров), Хр. Христов (46-Михайлов), Фахрединов (72-Николов), Киков (62-Тотев), Кръстев, Ен. Георгиев

Ст. "Албена-1" - 200 зрители
Съдии: Живко Димитров, Даил, Петров
Жълти картони: Ант. Павлов, Кискинов (К); Малинов, Ирфан, Кръстев, Михайлов (Ш)

ОТЗВУК

Велислав ВУЦОВ (треньор на Калиакра): "Безобразна игра на моя отбор. След първия мач, който спечелихме с 4:0 над Политехника, някои от играчите ми се помислиха за звезди, но много бързо ще ги сваля на земята. Определено ще има глоби, а и аз вече имам ясна представа на кого ще разчитам през пролетта."

Росен МАТЕЕВ (треньор на Шумен): "Получи се мъжка битка и много оспорван двубой. Доволен съм от желанието на момчетата си."

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!