Шефът на ските готви Банско за „А" група
14.01.2009 04:27:38
Източник: Топспорт
Цеко Минев е замислил грандиозни неща във футбола в Банско.
След обединението на двата тима с името Пирин - елитния и този от „Б" група, лицензът на втория бе купен от Банско, който досега се състезаваше в Югозападната „В" група. Според правилата на БФС обаче новият участник във втория ни ешелон ще играе в Банско под името Пирин до края на настоящото първенство. Благоевградчани завещават на банскалии второ място в класирането, като шансовете за бараж за елита са реални. Така наесен в „А" група може изведнъж да цъфне Банско. Новият спонсор вече е започнал разговори със „стари пушки" с опит във футбола ни като Методи Стойнев. Шампионът с Литекс и Локо (Пд) започна действителната си кариера именно от Банско.
Кметът на града в полите на Пирин и все още действащ президент на местния футболен тим - Александър Краваров, пък ще има среща днес в БФС, за да се уредят окончателно нещата около участието на тима в западната "Б" група.
„Все още има технически детайли, които трябва да се изчистят. Ние се надяваме да играем на собствения си стадион и това е съвсем нормално. Не са толкова големи проблемите, свързани с лиценза на „Свети Петър" за професионалния футбол, че да не можем да ги решим. Просто трябва да изградим две нови помещения, а за това ще ни е нужен не повече от месец", заяви градоначалникът. Краваров добави, че повече яснота по въпроса около участието на тима във втория ешелон ще има в края на работната седмица.
remarek
на 14.01.2009 в 11:07:29 #4Царя на Банско ще направи отбор. Той знае как от нищо да направи едно по-голямо нищо.
BLUE ULTRAS
на 14.01.2009 в 11:00:59 #3"Олимпик" Галата, "Металург" Перник, "Македонска слава" Симитли, "Вихрен" Сандански, "Локомотив" Мездра, "Видима - Раковски" Севлиево, а пък сега и ФК "Банско" са отбори, които са дали на българския футбол много повече от отбори като "Етър", "Берое", "Спартак" Плевен, "Марица", "Дунав", "Марек", "Добруджа", "Хасково", "Нафтекс", "Хебър", "Сливен", "Ботев" Враца и др. които са прекарали доста години в "Б" група, а част от тях играят наравно със селските отбори. Каквато е дръжавата, такъв е и футболът.
kalqta
на 14.01.2009 в 09:17:50 #2Банскалии в А група Много "кютеко" ще има на тоя св.Петър, ебати племето са там.
KURdov
на 14.01.2009 в 08:50:01 #1а "Скрита сила" с.Мъдрево кога ще влиза в елита