Отборът на „Септември" (Симитли) изнесе най-силния си мач в професионалния футбол след като разгроми „Вихрен" (Сандански) с 4:0 и спечели местното дерби, предаде E-79.com. Домакините нанесоха своя удар само в разстояние на 7 минути. В 40-та минута Иво Тренчев засече центриране от фаул с глава и откри за 1:0, пет минути по-късно Димиров изработи втори гол, който вкара Цветан Николов.

Две минути след подновяването на играта с удар от разстояние Анатоли Лулейски покачи на 3:0, като се възползва от грешка на вратаря Станев. След час игра Лясков отново след пас на Димиров оформи и крайното 4:0. След четвъртия гол и ръководството на „Вихрен", и феновете на отбора си тръгнаха от стадиона в Симитли.

Дебют за „Вихрен" направи Димитър Коемджиев, но бившият капитан на „Пирин" едва ли ще го запомни с добро. За цял мач Джаейоба пропусна едно единствено положение, докато домакините чрез Димиров и Цветан Николов имаха положения дори и за по-убедителна победа.

Повече от 1000 зрители изгледаха двубоя в Симитли и останаха изключително доволни и от играта на своите, и от голямата победата.