Столичният Септември постигна победа №2 от началото на сезона във Втора лига. Възпитаниците на Христо Арангелов спечелиха домакинството си на Миньор (Перник) с 3:1. Триумфът на септемврийци беше още по-сладък, тъй като стана факт след обрат.

Митов: Всеки трябва да се доказва на терена, няма друг начин

"Ние продължаваме да си гледаме мач за мач"

Двубоят започна много добре за "чуковете", които откриха още в 16-ата минута чрез Слишков. Въпросният получи перфектен пас от Томислав Павлов и с лекота преодоля стража на домакините Николай Банков.

Септември обаче бързо се вдигна на крака и още до почивката вече бе осъществил пълен обрат. В 26-ата минута опитният бранител на столичани Асен Георгиев отправи страхотно извеждащо подаване за централния нападател Марио Илиевски, който не сгреши сам срещу Леонтиев.

Ивайло Василев: Във Втора лига се играе агресивно

"Момчетата искат да се докажат"

Малко преди паузата, от дузпа се разписа Димитър Костадинов. Футболистът с №10 впечатли с изпълнението си на наказателен удар, преодоялвайки вражеския страж в стил "Паненка".

През второто полувреме, по-точно в 84-ата минута, играчите на Септември получиха ново право да изпълнят дузпа. И тя бе точно реализирана от играещия най-силно в редиците на софиянци - Димитър Костадинов.

Победата изкачи Септември до деветото място във временното класиране със 7 точки. Миньор пък е две места по-нагоре с 10 пункта.

Юношата на Септември Владимир Николов преминава във Вюрцбургер Кикерс

Нападателят има голяма заслуга за спечелената купа на БФС за юноши старша възраст през сезон 2017/2018

СЕПТЕМВРИ - МИНЬОР 3:1

0:1 Слишков (16"), 1:1 Илиевски (26"), 2:1 Костадинов - дузпа (44"), 3:1 Костадинов-дузпа (83")