Сторичният Септември успя да постигне драматичен успех над Спартак в Плевен с 1:0 в последния си мач за 2023 година.

Победното попадение за септемврийци вкара бившият футболист на Левски Димитър Костадинов в 90-ата минута на мача. Септември е на първо място в класирането с пет точки аванс пред Спартак (Варна), който гостува утре на Янтра (Габрово).

Скучно 0:0 между Литекс и Славата

И двата тима остават в горната част на таблицата

Марек се изкачи на трето място в подреждането, след като се наложи над Бдин (Видин) с 1:0. Александър Близнаков донесе успеха на дупничани в средата на втората част.

Монтана се измъкна от загуби срещу последния Черноморец (Балчик), като домакините бяха открили резултата, а Димитър Буров изравни за монтанци от пряк свободен удар в последната минута.

Спортист (Своге) се наложи минимално над пловдивския Марица с гол на бившия нападател на ЦСКА Радослав Живков.

Беласица завърши отлично годината, като надигра Черноморец в Бургас с 3:1. Мартин Русков, Таонса Алекс и Атанас Димитров вкараха за петричани, Димитър Жеков върна едно попадение за "акулите".