Пред погледа на младежкия селекционер Александър Станков и изпълнителния директор на Левски Наско Сираков Рилски спортист победи с 3:1 Конелиано в дербито на Западната "Б" група.

Двубоят се игра на стадиона в Дупница, тъй като "скиорите" са лишени от домакинство за два мача.

Двубоят не се превърна в очаквано дерби, тъй като гостите с нищо не показаха, че заслужено са лидери в групата. На два пъти Росен Пътников разпечата вратата на Годжев в 10-ата и в 36-ата минута.

В 40-ата минута Дяков пропусна да намали, останал очи в очи със стража на Рилецо Петров. 12 минути преди края капитанът на домакините Маринов се разходи като на парад между четирима защитници на гостите и с отмерен удар направи резултата класически. Гостите успяха да върнат един гол четири минути преди края чрез Зафиров, но нямаха сили за повече.

С този успех Рилецо измести Конелиано от върха. В продължението на мача Рилецо и Конелиано треньорите на двата отбора Иван Маринов и Сашо Борисов за малко щяха да се хванат за гушите. Повече от минута те бяха удържани от полицаи, длъжностни лица и хора от собствения им щаб. След последния съдийски сигнал двамата все пак си стиснаха ръцете.