Рилски спортист се върна в майсторската група след 3:2 в Плевен срещу Белите орли. Гостите държаха инициативата през по-голямата част от срещата и въпреки желанието и старанието на "орлите" успяха благодарение на по-големия си опит да спечелят.

Старши треньорът на плевенчани Благой Кръстанов бе принуден да пусне четирима юноши в титулярния състав заради контузии на основни футболисти. В 20-ата минута Андреев откри за Рилецо, но три минути след почивката Дичев изравни.

Радостта на "орлите" и плевенските фенове трая само седем минути, след като в 55-ата минута Аджов с мощна тупалка от 25 метра вкара втория гол за Рилецо.

Интригата на мача свърши девет минути преди края, когато реферът Станислав Йорданов даде дузпа за гостите и Васил Киров бе точен. В даденото от съдията продължение Кунчев от пряк свободен удар направи загубата на своите по-точна.