Лидерът в Западната „Б” група Локо (Мз) победи с убедителното 5:0 Спартак (Пл) в среща от 17-ия кръг. По този начин мездренчани затвърдиха големия си аванс пред останалите в групата като продължават да са на върха, но вече с 43 точки. За Локомотив първите си 2 гола реализира Предраг Пажин (на малката снимка). Атанас Николов, Петър Златков и Георги Георгиев бяха другите, които също се разписаха във вратата на гостите от Плевен.

Изненадващо в началото плевенчани упражниха натиск, но отбраната на домакините действаше прецизно. В 33-ата попадение на Преслав Йорданов от Спартак бе отменено заради засада. Пет минути след това Николай Цветков бе изгонен за втори жълт картон. Преотстъпеният от Мездра играч протестира за неотсъдено срещу него нарушение, след което съдията Борислав Колев го прати под душовете. В 41-ата минута Пажин откри с глава, а в 48-ата Петър Златков покачи на 2:0.

В 59-ата минута отново сръбският бранител се озова в прегръдките на съотборниците си, след като вкара за 3:0 с глава и пак след асистенция на Валериев. В 77-ата минута голмайсторът на Западната „Б” група Атанас Николов реализира дежурното си попадение, а крайното 5:0 оформи Георги Георгиев.

ЛОКО (Мз) – СПАРТАК (Пл) 5:0
1:0 Пажин (41), 2:0 Златков (48), 3:0 Пажин (59), 4:0 Ат. Николов (77), 5:0 Г. Георгиев (90)

ЛОКО (Мз): Ив. Христов, Ю. Иванов, Пажин (69-Тих. Трифонов), Тренчев, Филипов (74-Н. Панов), Й. Стоилов, Валериев, Марков, Ив. Павлов, Ат. Николов, Златков (65-Г. Георгиев)

СПАРТАК (Пл): Н. Христов, Цв. Панов, Ив. Иванов, Ст. Димов, Атанасов, Ст. Иванов (66-Маринов), Р. Иванов, Н. Цветков, Тих. Тодоров, Пр. Йорданов, Др. Иванов (46-Баев)