Поморие се превърна днес в град, който възкреси надеждите на изпадналия в криза Ботев (Пловдив) в битката за първите две места в Източна „Б" група. С новия си треньор Коце Видолов, наследил недоразумението Милен Радуканов, „канарчетата" треснаха като гости Черноморец (Поморие) с 2:0. „Бунтарят" Александър Александров-Кривия, вече и с капитанската лента, заби първото попадение във вратата на отбора с треньор Неделчо Матушев, който пък цяла седмица се скъса да отрича, че не е поканен за наследник на Радукана.

Така или иначе, Сашо Александров разпечата вратаря Християн Славов в 24-ата минута, нищо че стражът успя да стигне с лекота до топката. Капитанът на Милен Радуканов - Тодор Неделев, удвои преднината на пловдивчани в 34-ата след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме 800-те зрители на стадиона в Поморие видяха как оцеля гредата на домакините след бомба на „жълто-черния" нападател Деян Христов. Таранът на пловдивчани пропусна и малко по-късно, когато стреля с глава в долния ляв ъгъл, но вратарят на домакините спаси.

Четвърт час преди края на срещата и поморийци намериха път към мрежата на Ботев, но реферът Георги Димитров отмени гола с мнение, че е имало засада.

Влезлият на смяна Наско Курдов пропиля положение за класическа победа в 82-ата, когато Димо Атанасов го изведе на чисто в пеналта.

Победата на Ботев (Пд) бе първа за 2012-а година, ако не се брои служебната на Радуканов над Доростол.