Пирин постигна драматична победа с 3:2 над Миньор (Перник) в дербито на 10-ия кръг във Втора лига. "Орлетата" губеха до 87-ата минута, но с два гола на Преслав Йорданов стигнаха до успеха. Преди това Станислав Манолев бе открил резултата, но "чуковете" обърнаха след две попадения на Антон Славчев.

Така "орлетата" събраха 19 точки и заемат трето място във временното класиране, докато Миньор е 9-и с 11 пункта.

Домакините поведоха още в 9-ата минута. Тогава Красимир Станоев центрира по зема отдясно, а Станислав Манолев се бе озовал на върха на атаката и насочи топката във вратата за 1:0.

В 41-ата минута гостите от Перник изравниха чрез Антон Славчев. Футболистът на Миньор засече с глава центриране, което Руберто успя да изчисти. При добавката обаче защитникът вкара за 1:1.

В 47-ата минута Пирин можеше да поведе за втори път, но гредата спря "орлетата". Центриране по земя на Айна беше блокирано от Павлин Чиликов. При опита си да изчисти защитникът прати топката в гредата.

В 53-ата минута Спас Георгиев бе останал сам срещу Леонтиев, но не успя да го преодолее.

В 60-ата минута Миньор поведе с втори гол в мача на Антон Славчев. Бранителят се разписа с глава след много добро центриране на Иван Вълчанов от фаул.

В 87-ата минута Джордж Оукли се измъкна зад гърба на защитата на Миньор. Това принуди Антон Славчев да фаулира нападателя в наказателното поле, а Георги Кабаков посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Преслав Йорданов, който превърна дузпата в гол с категоричен удар.

Дълбоко в добавеното време Карачанаков центрира от пряк свободен удар, а Йорданов прати топката във вратата за крайното 3:2.