Новакът в обединената „Б" група Пирин (Разлог) загуби с 0:2 от новака в албанския елит Беса в контролна среща, играна на комплекс „Пири" край Банско. Албанците са на лагер там заедно със сънародниците си от Теута. Контролата бе много полезна и за двата отбора, особено за албанците след като пропадна контролата им ЦСКА. Загубата за момчетата на Иван Стойчев дойде след серия от четири поредни победи в летните контроли.

През първото полувреме отборът на Пирин (Разлог) допусна и двете попадения в мача. Само за 3 минути Михами в 28-ата и Джемби в 31-ата минута предрешиха крайния изход от двубой.

През втората част в игра се появиха нови футболисти, които се представиха далеч по-добре.

Пирин (Разлог) изпусна няколко чисти положения, като най-чистото беше това на Влади Христов, който удари греда. Тежка контузия по време на мача получи Асен Васев, като дори има съмнения за това дали кракът му не е счупен.

До края на тази седмица Пирин (Разлог) ще изиграе още три поредни контроли, съобщава "Е-79". Те са в четвъртък, петък и събота, а съперници на тима от Разлог ще бъдат съответно отборите на Септември (Симитли), Места (Хаджидимово) и Теута (Албания). Срещата с Места в петък ще бъде първата за това лято на градския стадион в Разлог, а това ще бъде и официалното представяне на отбора.