Пирин (Благоевград) не срещна особени затруднения при домакинството си на Велбъжд (Кюстендил) и с лекота се наложи с класическото 3:0.

По този начин "орлетата" продължиха да заемат лидерското място в Западна "Б" група, като дори успяха да увеличат аванса си на върха благодарение на грешните стъпки на преследвачите и съседи по градове - Етър 1924 и Видима Раковски.

Двубоят от 11-ия кръг започна доста драматично, след като още в самото начало Иван Алексиев от състава на гостите получи червен картон за нарушение срещу Метушев в пеналта. Капитанът на Пирин Светьо Дяков би в тялото на вратаря, но притичалият Ралчовски направи добавка и откри.

След четвърт час игра Веселин Ралчовски удвои, а през второто полувреме с изненадващ удар матира за трети път Красимир Петков и оформи крайния резултат.

По същото време Етър направи реми като гост на Спартак (Пл) - 1:1, а Видима се изложи срещу аутсайдера Локомотив (Мз) - 2:2. Така Пирин дръпна в класирането с четири точки аванс на Видима и 10 на Етър и е най-вероятният лидер в таблицата след есенния полусезон.