Пирин (Благоевград) победи с 2:0 като гост Янтра (Габрово) в мач от 19-ия кръг на Втора лига. Головете за "орлетата" вкараха Станислав Манолев (18) и Антон Карачанаков (73).

С успеха благоевградчани излязоха начело в класирането поне временно.

Домакините можеше да поведат в 17-ата минута. Тогава Християн Кожухаров видя излезлия напред вратар Петър Петров и опита да го прехвърли от около 30 метра, но топката срещна гредата.

Минута по-късно Пирин поведе. След бърза контраатака Спас Георгиев получи отдясно и с ниско центриране успоредно на голлинията намери Преслав Йорданов, който стреля, но нацели гредата. При рикошета топката се върна в Станислав Манолев, който вкара за 0:1.

В 31-ата минута Йорданов излезе сам срещу вратаря на домакините Иван Гошев, но стражът спаси удара на нападателя.

В 58-ата минута шут на Карачанаков срещна гредата. Крилото все пак се разписа в 73-ата минута. Той напредна добре с нея, навлезе в наказателното поле на Янтра и с хубав удар по земя с левия крак успя да промуши топката покрай стража на габровци - 0:2.

С успеха Пирин събра 38 точки след 17 изиграни срещи и е лидер. Янтра от своя страна остава в зоната на изпадащите с 12 точки от 17 мача.