Пирин (Гоце Делчев) се класира за „А" група за пръв път в своята история, предаде E-79.com. В предпоследния кръг на Западната "Б" група днес неврокопчани победиха като гости Академик София с 1:0 в Елин Пелин.

Единственият гол в срещата вкара Виктор Шишков в 63-та минута. В днешния двубой Шишков и Петър Лазаров пропуснаха добри положения за гостите през първото полувреме.

Символичните домакини нямаха почти никакви положения в мача. В последния кръг Пирин ГД ще запише служебната победа над Чавдар Бяла Слатина и е недостижим на върха. Спортист Своге остава на второто място и ще играе бараж.

Около 50 от най-нетърпеливите запалянковци от Гоце Делчев пътуваха и подкрепиха отбора в Елин Пелин.

Засега обаче все още не е ясно, дали Пирин ще може действително да заиграе в елита. Преди няколко дни президентът на БФС Боби Михайлов призна, че неврокопчани са един от отборите, които имат сериозни проблеми с лиценза.