Кандидатът за „А” група Чавдар (Етрополе) отново доказа, че не е готов за елита. Възпитаниците на Стойчо Стоев този път се провалиха като гости на последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) с 1:3.

За домакините двубоят бе жизнено важен, за да запазят шансове за оставане в групата. Гостите от Етрополе пък трябваше да спечелят, за да задържат второто място. Още в 10-ата минута Христо Сталев откри след изпълнение на пряк свободен удар. В края на първото полувреме домакините поведоха с 2:0 след като Методиев се оказа най-съобразителен в меле в наказателното поле на гостите.

През втората част и двамата треньори направиха по една принудителна смяна. Йордан Боздански замени Казулов, който получи комоцио с Андонов. Наставникът на етрополци пък извади Христо Крачанов, който бе контузен в глезена и престоя на терена само шест минути. В 58-ата минута най-добрият от състава на гостите Христо Марков намали на 1:2. Пет минути преди края на двубоя вездесъщият Генчо Симеонов оформи крайното 3:1 след като засече центриране от корнер.

ПИРИН (ГД) – ЧАВДАР (ЕТР) 3:1
1:0 Сталев (10), 2:0 Методиев (42), 2:1 Хр. Марков (58), 3:1 Симеонов (85)

Манов, Казулов (52 – Андонов), Лапантов, Ирмиев, Таиров, Моллов, Кацимерски (57 – Иванов), Коцев (62 – Кръстев), Методиев, Симеонов, Сталев

В. Кръстев, Йовчев, Петров, Георгиев, Николов, Фердинандов, Райчев, Хр. Марков, Рангелов (46 – Крачанов - 52 – Систов), Янков, Кръстев (46 – Игнатов)

Гоце Делчев - Градски стадион – 500 зрители.
Съдии: Христо Ристосков, Вангелов, Др. Стойков
Жълти картони: Таиров, Моллов (П)