Пирин (Благоевград) надви с 2:1 Ботев (Гълъбово) у дома в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Това бе втора победа за "орлетата" от началото на сезона.

Росен Кръстев даде преднина на домакините в 14-ата минута. В 68-ата минута Александър Бастунов удвои.

Четвърт час преди края гостите, които доиграха последните 20 минути с човек по-малко заради червения картон на Станислав Катранков, върнаха един гол чрез Методи Костов.

Драмата настъпи в края на срещата, когато играчите от Ботев, явно неразбрали, че главният съдия е дал ложил точка на спора с благоевградчани, продължиха да играят и реализираха за 2:2. Попадението обаче бе отменено, което вбеси гостите. Помощникът на старши треньора Людмил Киров дори бе изгонен.

Пирин събра 6 точки и заема 10-о място във временното класиране. Тимът от Гълъбово е на шеста позиция със 7 пункта.