Отборът на Пирин Благоевград спечели най-убедителната си победа като гост този сезон. „Орлетата" биха с 3:0 Септември в Симитли в местното регионално дерби, предаде E-79.com. Мачът бе равностоен само до първия гол на Тони Тасев. Домакините влязоха малко по-здраво в мача и неслучайно още до 20-ата минута жълти картони получиха Митревски, Попвасилев и Христов от домакините.

В 24-ата минута Тасев след великолепно изпълнение на фаул от 22 метра откри резултата. Той изпрати топката точно в сглобката на двете греди и от тук насетне мачът стана много лесен за гостите от Благоевград.

Само няколко минути по-късно пак Тони Тасев открадна една топка от Илиан Христов пред наказателното поле и бе фаулиран в гръб, но главният съдия Иван Кирилов спести втори жълт картон на Христов, който вече имаше един такъв. В 43-ата минута след центриране на Тасев от ъглов удар Мартин Тошев с глава вкара втория гол и уби интригата в мача. На почивката наставникът на домакините Спас Стоименов вкара в игра опитните Радослав Бачев и Коце Марков, но и това не помогна.

Третият гол вкара влезлият като резерва Антонио Хаджииванов след една атака на Башлиев от дясно, последва разбъркване в наказателното поле и Хаджииванов с точен удар по земята оформи и крайния резултат.

На няколко пъти през този сезон той влиза като резерва  и вкарва важни голове. До края на мача на два пъти Хаджииванов и веднъж Башлиев пропуснаха от изключително удобни позиции. Иначе победата на Пирин можеше да бъде и много по-убедителна.

За 90 минути футболистите на Септември не отправиха нито един удар в очертанията на вратата на Костов, а Пирин най-после спечели дерби срещу отбор от региона.