ПиринПирин (Бл) си осигури място в "А" група кръг преди края на първенството, след като победи у дома с 2:1 Етър 1924.

Домакините започнаха вихрено срещата, като още в б-ата минута Костадин Хазуров пропусна да открие. В 40-ата и Михаил Аврионов от гостите не успя да се разпише след удар с глава от малкия пеналт. Секунди преди края на първото полувреме Марио Метушев откри директно от пряк свободен удар - 1:0.

През втората част благоевградчани продължиха с натиска и в 55-ата минута Веско Стойков покачи на 2:0 с изстрел от границата на наказателното поле. Малко преди края на срещата резервата на гостите Павлин Карагитлиев вкара почетен гол за Етър.

10-минутна заря над стадион "Христо Ботев" ознаменува празника за Пирин, но планираният купон с безплатна бира за феновете бе отложен заради изборите.