Кандидатът за класиране в "А" група Пирин (Бл) постигна много важна победа срещу съименниците си от Гоце Делчев с минималното 1:0.

Единственото попадение вкара нападателят на домакините Веско Стойков в 50-ата минута.

През първото полувреме гостите от Гоце Делчев играха доста по-добре и на няколко пъти застрашиха вратата на Иваников. Най-чистото положение пропусна звездата на отбора Генади Симеонов в 43-ата минута. Тогава той бе изведен срещу вратаря на домакините, но пропусна да изведе гостите напред в резултата.

Нападателят на благоевградчани Марио Метушев пък пропиля най-изгодното положение за "орлетата" в 34-ата минута, когато почти на празна врата изкара топката в аут.

През втората част домакините натиснаха и след разбъркване в наказателното поле на гостите Стойков вкара за 1:0.

В 70-ата минута съдията изгони за втори жълт картон Методиев от гостите, но и с човек по-малко играчите от Гоце Делчев бяха равностойни на благоевградчани. В последната 90-ата минута реферът изгони Цветелин Ралчовски от Пирин (Благоевград) също за втори жълт картон.

ПИРИН (БЛ) - ПИРИН (ГД) 1:0

1:0 Стойков (50)

Пирин (Бл): Иваников, Дафков, Дяков, Бодуров, Стоев, Стойчев (78 - Саиров), Хазуров, Марков, Ралчовски, Витанов, Метушев (73 - Стоянов)

Пирин (ГД): Абдиков, Лапантов, Катунчев, Крушовски, Андонов, Мангурев, Парасков (73 - Лазарев), Близнаков (65 - Стефанов), Мачков (72 - Стоилов), Симеонов, Методиев