Спартак (Варна) спечели домакинството си на Левски (Лом), като по този начин тимът на Васил Петров излезе на второ място във Втора лига.

Срещата предложи обрат и напрегнати моменти, като гостите от Лом поведоха в резултата. В шестата минута Даниел Пехливанов се разписа в мрежата на соколите, но по всичко изглеждаше, че битката тепърва започва.

Домакините от Морската столица наложиха натиск, който обаче в дълъг период от мача беше безплоден. Иван Колев вкара топката във вратата на гостите, но попадението беше отменено заради засада. Малко след това Архан Исуф пробва центриране, което обаче се спря в гредата на отбора от Лом.

В 71-ата минута Янчо Андреев се намери на точното място при разбъркване след корнер в наказателното поле на сините и Спартак изравни - 1:1. В последните минути на срещата Николай Иванов с хубав удар от дъгата направи 2:1 за "соколите".

Нефтохимик не се даде на Септември (Симитли)

2:2 в битката на "Лазур"