Поморие и Арда не успяха да се победят в мач от XIII кръг на Втора лига. Съперниците изиграха много динамичен и интересен двубой, завършил 1:1.

Гостите можеха да открият след по-малко от 120 секунди игра. Мартин Теменлиев обаче се намеси решително, избивайки удара на останалия сам срещу него Венцислав Христов.

ЦСКА 1948 се настани на третото място във Втора лига

"Червените" с важен успех при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица)

Поморие отговори подобаващо и в 8-ата минута излезе напред в резултата. След центриране отляво, Иван Караджов се намеси неубедително, след като първо улови топката, но след това я изпусна. От това се възползва Живко Петков, който не сгреши на опразнената врата за 1:0.

В началото на втората част Арда натисна и това даде резултат след час игра. Венцислав Христов засече от непосредствена близост успореден пас. Мартин Теменлиев успя да улови около голлинията. Главният съдия Георги Иванов все пак прецени, че топката преминала с целия си обем и посочи центъра.

Четвърт час преди края на редовното време, Поморие по чудо не възстанови аванса си. Бекир Расим стреля силно около точката за изпълнение на дузпа, но топката бе изчистена от голлинията.

Царско село стартира трудно, но все пак победи Ботев (Гълъбово)

Селекцията на Никола Спасов продължава наказателната си акция във Втора лига

В ответната атака пък Мартинс стреля от удобна позиция, но Теменлиев спаси. В даденото продължение отново вратарят на Поморие се намеси решително, спасявайки удар на останалия сам срещу него Веселин Марчев.