Драмата в „Б" група продължава, след като основните претенденци за влизане в елита загубиха мачовете си. Нефтохимик записа поражение от Чавдар (Етрополе) като гост, а Спартак (Плевен) стъпи накриво у дома срещу Пирин (Разлог).

„Шейховете" загубиха  с 0:1 в равностоен мач. Нефтохимик имаше няколко добри възможности за отбелязване на гол чрез Васил Калоянов и Христо Лемперов. В края на първото полувреме срещу Калоянов бе извършено нарушение в наказателното поле, но реферът Ст. Апостолов не отсъди очевидното нарушение.

През втората част отново играта бе равностойна, но в 76 минута след изпълнение на пряк свободен удар, домакините отбелязаха единственото попадение в мача. До края Нефтохимик опита изравняване, но домакините опазиха вратата си.