Созопол се наложи над Марица (Пловдив) у дома в най-интригуващия сблъсък от 18-ия кръг във Втора лига.

"Небесносините" стигнаха до успех с 3:2, но бяха на път да изпуснат спечелен мач, след като до 55-ата минута имаха аванс от 3 чисти попадения. След това последва отпускане в редиците на Маргарит Димов и пловдивчани успяха да върнат два гола, които обаче се оказаха недостатъчни, за да се доберат поне до точката днес.

Ботев излъга ФК ЦСКА 1948 в битката на дубълите

"Канарчетата" заеха 13-то място във временното класиране на Втора лига

Венцислав Гюзелев откри резултата в 21-ата минута, а още преди почивката Сава Савов удвои преднината на Созопол. 10 минути след началото на втората част отново Гюзелев се разписа, с което победата изглеждаше сигурна.

Гостите обаче показаха характер и реализираха две попадения - чрез Илиян Йорданов (67) и Александър Праматаров (80), но силите на играчите на Марица не стигнаха за нещо повече.

Янтра не остави никакъв шанс на Левски (Лом)

Габровци с класически успех 3:0