Сливен изненадващо измъкна точка при гостуването си на Нафтекс в Бургас, като срещата в квартал "Лазур" завърши 1:1.

В 27-ата минута племенникът на Йордан Лечков - Иван Стоянов даде преднина на гостите, която се запази до почивката.

Малко след подновяването на играта футболистите на Нафтекс бързо изравниха резултата. В 49-ата минута Радомир Тодоров реализира за 1:1 директно от корнер. В 65-ата минута гредата спаси гостите.

До края на срещата "шейховете" упражниха масиран натиск, но така и не успяха да обърнат резултата. В 90-ата минута Мирослав Марков предотврати сигурен гол във вратата си.

Със загубените две точки Нафтекс отриха шанс пред Черноморец да поведе с 3 точки. Херо и възпитаниците му гостуват утре на Несебър.

РЕЗУЛТАТИ, ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА, ХV КРЪГ

Калиакра - Светкавица 2:1

1:0 Георги Георгиев (37-д), 1:1 Деян Христов (54-д), 2:1 Детелин Димитров (90+2)

Дунав - Локо (СтЗ) 3:1
1:0 Иван Тодоров (8-автогол), 2:0 Четин Садула (18), 3:0 Иван Тодоров (68-автогол), 3:1 Людмил Киров (90)

Хасково - Спартак (Пд) 2:1
1:0 Цветомир Матев (14), 2:0 Христо Димитров (16), 2:1 Емил Аргиров (68)

ОФК Миньор - Шумен 2:2
1:0 Григор Георгиев (15), 1:1 Николай Филипов (52), 2:1 Борислав Иванов (55-дузпа), 2:2 Тихомир Димитров (87)

Нафтекс - Сливен 1:1
0:1 Иван Стоянов (27), 1:1 Радомир Тодоров (49)