Отборът на Нафтекс победи Несебър с 3:0 в мач от 26-ия кръг на Източната "Б" група. На два пъти за "шейховете" се разписа Деян Христов, който вече води убедително при стрелците на Изток с 20 попадения. Крайния резултат оформи резервата Христо Лемперов през втората част на двубоя.

Футболистите на Диян Петков започнаха по-силно срещата, но с гола се разминаха бранителите Мартин Ковачев и Борислав Стойчев. В 21-ата минута пък защитник на гостите изчисти пред голлинията шут на Цветан Филипов, а при добавката Христов стреля в аут. Играчите на Несебър отговориха с опасен удар на Митко Трендафилов от фаул и два пропуска на нападателя Румен Босилков.

Домакините до голяма степен решиха крайния изход на срещата в рамките на 4 минути с две идентични попадения на голмайстора Христов. Таранът откри резултата в 38-ата минута, засичайки с глава центриране отляво на Филипов, а 3 минути преди почивката покачи на 2:0. Този път нападателят засече центриране от десния фланг на капитана Малин Орачев.

Гостите опитаха да върнат едно попадение още в самото начало на втората част, когато центриране от ъглов удар на плеймейкъра Трендафилов се отклони от напречната греда на вратата на Нафтекс и излезе в аут. Бившият футболист на "зелените" удари втора греда в 58-ата минута, когато с прекрасен шут прехвърли вратаря Янко Георгиев, но отново нямаше късмет и топката не влезе в мрежата. Само 3 минути по-късно удар на Ковачев също се отклони от страничния стълб след разбъркване в пеналта на Несебър предизвикано от опасно центриране от фаул на Филипов.

Влезлият след почивката халф Христо Лемперов оформи крайния резултат в 72-ата минута на срещата. 21-годишният футболист засече в мрежата силен удар по посока на вратата на капитана на Нафтекс Орачев. Малко преди края на мача гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но Диян Лефтеров изчисти от голлинията шут на Трайо Грозев. След тази победа отборът на Нафтекс събра актив от 49 точки и се утвърди на второто място в Източната "Б" група. В следващия си мач футболистите на Диян Петков гостуват на Дунав (Русе). Срещата е на 24.05 (неделя) от 18,00 часа.