Нафтекс победи Марица като гост с 1:0 в мач за първенството на Източната "Б" група и поведе на Черноморец с 2 точки. В неделя отборът на Херо домакинства на Сливен и при успех отново ще излезе на върна с 1 точка аванс.

Единственото попадение в срещата отбеляза Любомир Любенов в 57-ата минута. Той се разписа с глава, след като засече центриране на
Георги Караканов от корнер.

Домакините първи можеха да отбележат гол в 22-ата минута, когато Георги Христов излезе сам срещу вратаря Свилен Симеонов, финтира го, но стреля в аут. Две минути по-късно Любомир Любенов от гостите центрира, но съотборникът му Любомир Божинов се размина на метър от голлинията с топката.

През второто полувреме след гола на Нафтекс домакините се опитаха да наложат натиск, но не стигнаха до чисто голово положение. Бургазлии на два пъти претендираха за дузпи за нарушение срещу техни футболисти, но съдията Стефан Спасов не ги отсъди и си навлече гнева на Георги Василев-Гочето.