Юношите на Нафтекс младша възраст, родени през 1992 година, победиха с 2:0 връстниците си от ЦСКА в първи 1/8-финален двубой от държавното първенство по футбол, игран на стадион „Лазур” в Бургас, информира официалният сайт на отбора домакин в срещата.

Възпитаниците на старши треньора Мирослав Кралев надиграха категорично съперника си, но стигнаха до попадение едва в началото на втората част. В 54-ата минута след великолепно извеждащо подаване на халфа Емануил Манев централният нападател на Нафтекс Васил Тачев излезе сам срещу вратаря на гостите, който го фаулира в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в гол, но не посмя да покаже директен червен картон на стража на ЦСКА.

Само 10 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Автор на попадението стана капитанът Константин Янов, който довкара избитата от вратаря топка след шут на направилия много силен мач Манев.

Младите „шейхове” пропуснаха още няколко изгодни положения до края на срещата, но въпреки това си осигуриха комфортна преднина преди реванша в София на 2 юни.