В последния мач от 19-ия кръг на първенството на Източната "Б" група Нафтекс победи с 2:0 Шумен  и оглави класирането, като изпревари съгражданите си от Черноморец с една точка.

Тимът на Георги Василев имаше пълно превъзходство, но в мрежата на гостите се спряха само две топки. В 43-ата минута завърналият се след контузия Иво Паргов откри резултата.

В 72-ата от дузпа Георги Караканов удвои. В 84-ата минута младежкият национал Любомир Божинов уцели гредата с удар от 25 метра.

Същевременно срещата от първенството на западната "Б" ПФГ между Белите орли (Плевен) и Видима Раковски (Севлиево) завърши при резултат 1:1.

В 62-ата минута точен за гостите бе Драгомир Иванов, а в самия край на мача Тодоров успя да възстанови равенството и да донесе точка за домакините.

Плевенчани на собствен терен не можаха да постигнат повече от равенство, въпреки усилията си. Малцината техни почитатели наблюдаваха коректен мач, който не блести с нищо особено. Ако Тодоров не бе успял да изравни в последната минута на мача, разочарованието на привържениците на домакините щеше да бъде пълно.