Отборът на Монтана постигна категорична победа над Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 като гост в последен мач от кръга във Втора лига.

Съставът воден от Танчо Калпаков реши мача още преди почивката с два гола на Виктор Добрев (13) и Филип Ежике (45+1). Резервата Владислав Цеков оформи крайния резултат с попадение в добавеното време на двубоя.

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) можеше да се окаже в ролята на догонващ още в 30-ата секунда, когато вратаря Генадий Ганев увисна при едно центриране и само намесата на Минков попречи на Филип Ежике да открие резултата. В 5-ата минута се наложи играта да бъде спряна след тежък сблъсък между вратаря на Монтана Васил Симеонов и Самб Бадара от домакините. До него се стигна след лошо върната топка от Никола Борисов към своя страж, а в опита си да пресече подаването нападателят налетя на Симеонов и заслужено получи жълт картон.

Гостите поведоха в 12-ата минута чрез юношата на столичния Левски - Виктор Добрев, който се разписа с добавка. Бързо изпълнен тъч позволи на Филип Ежика да нахлуе отдясно, а след това да пусна остро подаване към вратарското поле. Генадий Ганев плонжира и изби топката пред Илия Русинов, но тя попадна във Виктор Добрев, който от десетина метра я прати в мрежата на - 0:1.

Домакините пропиляха отличен шанс да изравни резултата в 36-ата минута. Георги Колев овладя с гързи чудесно дълго подаване зад отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле, преодоля вратар и бранител и насочи топката към вратата. Пред голлинията обаче Денис Динев изби и спаси сигурен гол. Секунди по-късно Стефан Митев пробва от дистанция да изненада Васил Симеонов, който трябваше да се разтегне максимално, за да избие в корнер. Две минути по-късно най-активният от гостите Филип Ежике проби през центъра и отправи силун шут, който мина над вратата на Ганев.

Пет минути преди почивката резервата на домакините Георги Вълчев, който по-рано замени контузилия се Никола Колев, засече с глава центриране от корнер, но стражът на Монтана се справи.

Монтана стигна до второ попадение в първата минута от добавените 4 на първата част. Центриране от десния фланг бе свалено с глава от Илия Русинов към Филип Ежике, който технично елиминира плонжиралия в краката му вратар на домакините и с премерен удар направи 0:2. Секунди след това Антон Тунгаров можеше да вкара и трети гол, но Михаил Минков блокира удара му.

На почивката гостите направиха промяна на вратарския пост - получилият контузия в края на първото полумреме Васил Симеонов отстъпи мястото си на Юлиян Весков. Наставникът на горнооряховци Лъчезар Русев пък пусна трима нови играчи в търсене на обрата - Антонио Ласков, Милен Савов и Цветослав Петров. Последният пробва късмета си с шут отдалеч в 62-ата минута, при който топката мина встрани от вратата на Монтана. 60 секунди по-късно след пробив на Ежике през центъра топката стигна до Уилфред Раймонд, който стреля без забавяне, но защитник спря удара пред голлинията.

Едва в 85-ата минута на резервния страж на Монтана се наложи да прави първо спасяване. Бадара свали топката към Михаил Минков, чийто шут бе уловен от Юлиян Весков.

В добавеното време на срещата гостите направиха резултата класически. Вакадинов подаде на Раймонд, който върна топката към Владислав Цеков, а той с едно докосване изпрати топката в мрежата.