Монтана победи Струмска слава в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Домакините се наложиха над своите опоненти с 2:0.

Тимът се върна към успехите, след като в миналия си двубой загуби при визитата си на Локомотив (Горна Оряховица).

Попаденията днес паднаха през втората част на срещата. Първо в 66-ата минута Галин Ташев центрира към наказателното поле, където Мирослав Антонов се освободи от двама защитници и прокара топката в мрежата.

В края на мача пък Тасев вкара второ попадение. Антонов нацели гредата с мощен удар, при което топката попадна в крилото, който без да се бави я прати в във вратата за 2:0.

Двама се завърнаха в групата на Монтана

Тимът приема Струмска слава в четвъртък

Монтана вече има 24 точки и заема трето място - толкова има и Локомотив (София), но "железничарите" са с мач по-малко. Струмска слава пък прекъсна серията си от две поредни победи и остава с 12 точки на 12-о място.