Лидерът в Западната Б група Монтана записа 10-ата си поредна победа. В двубой от 14-ия кръг на първенството, на своя стадион "Огоста", домакините победиха Чавдар (Бяла Слатина) с 2:0. Дежурното си попадение за Монтана отбеляза голмайстора Венци Иванов в 21-ата минута. Другият гол стана дело на Владимиров в 88-ата минута.

Така Монтана има вече 37 точки и запази преднината си от 5 точки на върха.

Във Велико Търново, Пирин надделя над Етър с 3:2 и остава в борбата за първото място. Ванков извезе Етър напред в 12-ата минута, въпреки че домакините останаха с 10 души още във 2-ата минута. Червен картон получи Генов. До края първата част Пирин обърна мача и чрез Красимир Стоянов и Спас Делев водеше с 2:1 на почивката. В 63-ата минута Кондев вкара трети гол и реши мача. В самия край Али оформи крайното 2:3.