В среща от 17-ия кръг на Западната „Б” група Монтана постигна победа с 1:0 като гост на Белите орли. В слаб мач гостите си тръгнаха щастливи от Плевен, като с прибавените три точки събраха 19 в актива си и направиха важна крачка към оцеляването си в групата.

Малкото зрители на стадион „Белите орли” останаха разочаровани от безидейната игра на любимците си, които с нищо не подсказаха, че искат да победят Монтана, или поне да завършат наравно.

През първото полувреме двата отбора си размениха по една греда. Още в 5-ата минута играчът на домакините Николай Боянов нацели дирека от пряк свободен удар. В 33-ата и Венци Алдев направи същото за гостите. През втората част не се случи почти нищо интересно.

В 81-ата минута обаче най-сетне падна попадение. Звездата на Монтана Венци Алдев напредна и стреля от границата на наказателното поле и за вратаря на плевенчани Иван Георгиев остана да извади топката от мрежата си. В оставащите минути домакините изненадващо не се втурнаха атакуват и преднината на гостите от 1:0 остана непроменена.

БЕЛИТЕ ОРЛИ – МОНТАНА 0:1
0:1 В. Алдев (81)