Септември допусна пълен обрат срещу отбора на Сфинтул, в първата си проверка на турска земя.

Българският състав отстъпи с 1:3, въпреки че откри резултата в двубоя.

Николай Митов не можеше да разчита в срещата на шестимата национални състезатели при възраст U19.

Септември (София) тъне в лукс в Анталия

Топло време посрещна отбора

През първото полувреме "септемврийци" бяха в състав - Петър Дебърлиев, Стоян Предев, Петър Василев, Георги Стоичков, Димитър Руйчев - капитан, Иво Иванов, Борис Галчев, Янко Ангелов, Петър Тончев, Николай Цветков и Костадин Аджов.

Още във втората минута Петър Василев даде извеждащ пас към Петър Тончев, който центрира прострелно, но двама играчи в бордо се разминаха с топката. В четвъртата минута Борис Галчев стреля силно, но ударът му бе отразен от вратаря на молдовците.

Малко по-късно отново Борис Галчев имаше възможност да открие резултата след като изпълни отсъден фаул за нарушение срещу Аджов, но вратарят отрази и този опит за попадение.

Септември оформи половин национален отбор

6 играчи от столичния тим получиха повиквателни за младежите

В 32-ата минута Николай Цветков опита нов удар посока противниковата врата, а само секунди по-късно хубава комбинация между него, Иво Иванов и Костадин Аджов завърши с гол в полза на "септемврийци".

В края на първото полувреме голмайсторът за Септември - Аджов получи втори пресилен жълт картон от турския арбитър и напусна терена.

На почивката в игра се появиха Александър Бастунов, Богомил Дяков, Даниел Пехливанов, Радослав Василев и Валентин Галев. По-късно в игра влезе и Янко Сандански, като те замениха Георги Стоичков, Янко Ангелов, Борис Галчев, получилия червен картон Костадин Аджов, Петър Дебърлиев и Иво Иванов.

След бърза контраатака в 55-ата минута и неотсъден фаул в полза на Септември, равенството в срещата бе възстановено. Само 2 минути по-късно съдията на срещата отсъди несъществуваща дузпа за нарушение на Петър Василев, която играч в черно реализира за 1:2.

Играчите на Николай Митов се втурнаха да изравняват, като пропуски направиха още Радослав Василев на два пъти, Николай Цветков също на два пъти, Даниел Пехливанов и Петър Тончев.

В последната минута на срещата отново при контраатака и неотсъдено нарушение за "септемврийци" , след разбъркване в наказателното поле бе оформен и крайният резултат 1:3 в полза на Сфинтул.