Септември сефтоса стадиона в Симитли с победа 4:1 над „Пирин" (Гд) в мач от 9-ия кръг на Западната „Б" група, съобщава Е-79. Това бе първи мач в професионалната група за домакините след провинението миналата година с „Витоша" (Бистрица). Ивайло Лазаров можеше да открие резултата в Симитли още в първата минута на двубоя, след извеждаш пас на Цветан Николов, но стражът на гостите Юсев изби.

В 11-ата минута след бързо изпълнен корнер от домакините играещият помощник -треньор Васил Кацарски остана непокрит в наказателното поле и вкара за 1:0. След още десет минути игра, домакините поведоха в резултата с 2:0. Тогава Николай Димиров асистира на Атанас Лясков, който преодоля вратаря на неврокопчани и прати топката за втори път в опразнената врата. Гостите от Гоце Делчев се върнаха в мача в 27-ата минута, когато удар на Шиндов уцели гредата и при последвалото разбъркване в наказателното поле Ангел Тошев се оказа най-съобразителен и намали на 2:1. До края на полувремето гостите можеха да стигнат до изравняване, но удар на Мачков първо премина опасно над напречната греда, а след това Калайджиев стреля право в ръцете на Църваришки след двойно подаване с капитана Румен Лапантов.

На полувремето за доброто настроение на около 1000 зрители се погрижи известния фолк изпълнител Илиян, който нашумя с хитовото си парче „Тупалка", както и мажоретен състав от Симитли. Втората част започна с пропуск на Румен Лапантов, който засече избита топка, но отново Църваришки прояви невероятни вратарски умения и изби в корнер. В останалите минути до края на мача домакините не оставиха никакво съмнение за това, кой е по-добрият отбор и вкараха още две попадения. Първо Ивайло Лазаров в 53-ата минута простреля Юсев за 3:1, а в 84-ата минута с попадение се отличи Николай Димиров, който преди това асистира за две от попаденията на неговия отбор. В 88-ата минута Кирил Крестев от „Пирин" (Гд) уцели десния страничен стълб след удар от фаул.

Това е втора победа за „Септември" (Симитли), която прати новака в групата в златната зона.