Миньор победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в Перник вкара Мирослав Будинов в 86-ата минута.

Така "чуковете" събраха 24 точки и се изкачиха на 11-о място във временното класиране. "Железничарите" остават втори с 42 точки.

В началните минути липсваха голови положения. В 28-ата минута Леонтиев отрази удар от пряк свободен удар на Цветков. В 37-ата минута Борис Галчев залъга добре на границата на наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 40-ата минута Ферари намери Диков в наказателното поле. Нападателят бе оставен напълно сам, но реши да заложи на силата и стреля над вратата.

В 73-ата минута Мики Орачев беше намерен на пеналтерията и нанесе удар от движение. Топката беше насочена в долния десен ъгъл на вратата, но последва лек рикошет и тя излезе в корнер.

В 86-ата минута "чуковете" поведоха. Разписа се Будинов след подаване на Йосифов. Нападателят засече подаване отдясно и не остави шансове за Митрев.

Пирин поведе еднолично във Втора лига след трудна победа над дубъла на Лудогорец

Срещата завърши 2:1